De 141 woningen van Haag Wonen aan de Walnootstraat, Okkernootstraat, Kokosnootstraat en Oude Haagweg zijn niet meer toekomstbestendig. Daarom worden deze woningen vervangen door nieuwe, moderne en energiezuinige nieuwbouwwoningen. Maar hoe ziet de nieuwbouw er straks uit? Buurtbewoners kregen daar op donderdag 25 juni een eerste indruk van tijdens een informatieavond. Ondanks de tropische temperaturen kwamen buurtbewoners naar de kantine van RAS voetbalvereniging. Daar presenteerden Haag Wonen, de gemeente Den Haag, Bureau EMMA en Bureau Kroner de voorlopige bouwenvelop en twee ontwerpvarianten voor de nieuwbouw.
Van ideeën naar een bouwenvelop
Buurtbewoners dachten de afgelopen tijd actief mee over de plannen. In april konden zij bijvoorbeeld reageren op drie verschillende schetsen. Die lieten verschillende mogelijkheden zien voor onder andere parkeren, groen en een maatschappelijke ruimte voor de buurt.
De reacties van buurtbewoners, samen met de voorwaarden van de gemeente, zijn verwerkt in een voorlopige bouwenvelop. Een bouwenvelop is een tekening met de belangrijkste afspraken voor de nieuwbouw. Hierin staat waar het toekomstige ontwerp aan moet voldoen. Het is nog geen definitief ontwerp, maar wel een belangrijke stap daarnaartoe. Binnen deze afspraken maakten de architecten twee varianten. Zo wordt duidelijk hoe verschillende wensen en belangen samen kunnen komen in één plan.
Dit laten de voorlopige plannen zien
Tijdens de informatieavond lichtten we de voorlopige plannen toe. Ook legden we uit hoe de reacties van buurtbewoners zijn verwerkt. In de voorlopige plannen is ruimte voor meer woningen. Er komen waarschijnlijk sociale huurwoningen, middenhuurwoningen, vrije sector huurwoningen en koopwoningen. Ook komen er doorgangen voor voetgangers naar het binnenterrein. Auto’s parkeren straks vooral op het binnenterrein. Dat is bereikbaar via de Walnootstraat. Aan de Oude Haagweg is ruimte gereserveerd voor maatschappelijke functies. Wat daar precies komt, bepalen we later.
Herkenning en reacties
Tijdens de presentatie en de informatiemarkt daarna konden buurtbewoners vragen stellen en hun mening geven. Aanwezigen herkenden hun eerdere ideeën in de plannen. De reacties waren overwegend positief. Natuurlijk waren er ook aandachtspunten. Die nemen we mee bij het verder uitwerken van de bouwenvelop, samen met de gemeente. Zo zetten we weer een stap richting een plan dat past bij de buurt én bij de toekomst van de Notenbuurt.
Op de hoogte blijven van dit project?
We houden onze huurders op de hoogte via (nieuws)brieven en staan klaar voor vragen bij ons wijkkantoor. Daarnaast is alles over dit project, de bijeenkomsten en verdere ontwikkelingen te vinden op de website www.nieuwnotenbuurt.nl. Ook het participatieverslag staat binnenkort op deze website.













mijnHaagWonen
Zoeken