Direct naar de content

28 april 2025

Informatie over de jaarlijkse huuraanpassing 2025

Bobbi het vogeltje

De regering wil de sociale huren bevriezen. Dat betekent dat de sociale huur dan niet omhooggaat. Het is op dit moment niet duidelijk of dit voorstel ook echt doorgaat. Dat moet nog officieel besloten worden door de regering.

Onze huurders hebben daarom wel de brief over de huuraanpassing ontvangen. Zij moeten deze brief namelijk vóór 1 mei ontvangen. Dat zijn wij verplicht.

Als het voorstel wordt goedgekeurd, betekent dit dat de kale huur van sociale huurwoningen niet omhoog mag. Wij draaien dan de huuraanpassing terug. Onze sociale huurders ontvangen hierover dan opnieuw bericht. 

Let op! Zolang het voorstel niet officieel is goedgekeurd door de regering, gaat de geplande huuraanpassing per 1 juli 2025 gewoon door. Dus het is belangrijk om op tijd bezwaar te maken als je het niet eens bent met jouw huuraanpassing. Je bezwaar moet namelijk vóór 1 juli 2025 bij ons binnen zijn. Het heeft geen zin om bezwaar te maken omdat je vindt dat de huren bevroren moeten worden.

Kijk hier voor meer informatie over bezwaar maken.

 

Op 1 juli verandert de huurprijs van jouw huis. Ieder jaar in juli mogen woningcorporaties namelijk de huurprijs aanpassen. Dat heeft de overheid zo bepaald. De overheid bepaalt ook hoeveel de huurprijs maximaal mag stijgen.

In 2025 mag de huurprijs van sociale huurwoningen met maximaal 5,0% stijgen. De huurprijs van vrije sector woningen mag maximaal met 4.1% stijgen. En de huurprijs van de middenhuur-woningen mag met 7,7% stijgen.

Hoeveel jouw huur omhoog gaat, staat in de brief die eind april op je deurmat valt.  

Lees meer over de jaarlijkse huuraanpassingbezwaar makeneenmalige huurverlaging aanvragen en hulp als u de huur lastig kunt betalen.

Hoe bepaalt de overheid met hoeveel de huur mag stijgen?

De prijzen in Nederland stijgen. De boodschappen, de kosten voor je zorgverzekering en de energiekosten zijn bijvoorbeeld duurder geworden. Dat heet inflatie.

Ook voor woningcorporaties is nu alles duurder. Het bouwen van nieuwe huizen kost meer geld. En ook het verbeteren van onze huizen is duurder geworden. Om dit te kunnen blijven doen, mogen we de huren van de overheid ieder jaar verhogen.

Er zijn te weinig huizen in Nederland. De overheid wil daarom dat woningcorporaties nog meer nieuwe huurhuizen bouwen. En de overheid wil dat corporaties huizen sneller verbeteren. Verbeteren is ook energiezuiniger maken. Ook wil de overheid dat wij werken aan fijn wonen in de wijken. En dat wil Haag Wonen ook graag allemaal doen.

Waar besteden wij de huur de komende jaren aan?

Nieuwe huizen bouwen

In onze stad moeten mensen lang wachten op een sociale huurwoning. Er zijn te weinig huizen. Tot 2033 bouwt Haag Wonen 3.600 woningen: 3.000 nieuwe sociale huurwoningen en 600 nieuwe middenhuurwoningen.


Mensen fijn laten samen wonen in de wijk

  • Een prettige buurt gaat over schoon, heel en veilig. Over het plaatsen van een bankje voor ontmoeting. Over een oplaadplaats voor je scootmobiel. Of over het opruimen van vuil of het verzorgen van de tuin. Onze huurders geven zelf aan welke wensen en ideeën zij hebben. We bekijken per buurt hoe we deze samen met bewoners en partners mooier kunnen maken.
  • We pakken binnentuinen- en terreinen aan en richten deze klimaatadaptief in met ruimte voor ontmoeting.
  • We bieden steun aan woningzoekenden met een urgentieverklaring, statushouders, daklozen en andere bijzondere doelgroepen. We letten op een goede mix aan bewoners met verschillende inkomens en achtergronden.
  • We vinden het belangrijk dat je veilig kan wonen. We pakken woonfraude hard aan.


Bestaande huizen onderhouden en energiezuiniger maken

  • Vóór 2029 verbeteren we bij onze woningen de EFG-energielabels. Goede isolatie betekent een woning die prettiger en behaaglijker aanvoelt. Dit maakt het voor onze huurders mogelijk het energieverbruik te verlagen.
  • We leggen de komende jaren in overleg met bewoners zoveel mogelijk zonnepanelen op onze woningen.
  • We werken eraan om in 2040 driekwart van onze woningen op warmtenetten aan te sluiten, waarvan het grootste deel uiterlijk in 2030.
  • Het grondstoffengebruik bij bouw en onderhoud is zoveel mogelijk circulair. Dat betekent dat we zoveel mogelijk producten opnieuw gebruiken.

Wij begrijpen dat een huuraanpassing geen prettig bericht is in een tijd waarin alles steeds duurder wordt. Wij volgen hierin de Nationale Prestatieafspraken van Aedes (de vereniging van woningcorporaties), de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en de overheid.