Een kiosk die steeds op een andere plek opduikt en waar bewoners terechtkunnen met vragen, ideeën en activiteiten. Dat is de Co-KIOSK, die op 14 oktober bij Entree Moerwijk in Den Haag officieel is gelanceerd. De komende maanden reist de mobiele kiosk door Den Haag Zuidwest. Bewoners kunnen er meedoen aan activiteiten, informatie krijgen, vragen stellen, ideeën delen en in gesprek gaan over plannen voor hun buurt.
De Co-KIOSK heeft bewust geen vaste plek of vast programma. De invulling hangt af van de buurt en van wat daar speelt. Dat kan een activiteit, ontmoeting, informatiebijeenkomst of gesprek over de wijk zijn. Bewoners, stadmakers, buurtorganisaties en initiatieven uit Den Haag Zuidwest kunnen de Co-KIOSK ook zelf gebruiken. Zij kunnen bijvoorbeeld een informatiebijeenkomst voor omwonenden, een kookworkshop in een flat, een buurtfeest met sport en spel voor jong en oud of een koffiemoment organiseren. Zo biedt de mobiele kiosk ruimte voor uiteenlopende activiteiten en ontmoetingen.
Zichtbaar en laagdrempelig
Arianne van der Rijst, directeur Strategie, Wijk- en Vastgoedsturing bij Staedion: “Met de Co-KIOSK zijn we zichtbaar aanwezig in de wijk. Bewoners stappen vaak makkelijker op ons af wanneer we letterlijk in hun buurt staan. Dat zorgt voor waardevolle gesprekken, nieuwe ideeën en meer betrokkenheid bij plannen en initiatieven. Zo bereiken en betrekken we bewoners makkelijker bij hun buurt. De Co-KIOSK helpt ons om die verbinding te maken en samen te werken aan een prettige leefomgeving in de wijken.”
Samen bouwen aan buurten waar iedereen mee kan doen
Marc van Ewijk, directeur Wonen bij Haag Wonen: “Bewoners weten als geen ander wat er speelt in hun buurt en wat er nodig is om die fijner te maken. Daarom vinden we het belangrijk om niet alleen naar bewoners te luisteren, maar hen ook de ruimte te geven om zelf met ideeën en initiatieven te komen. Met de Co-KIOSK maken we dat makkelijker. Samen met bewoners en onze partners werken we zo aan buurten waar mensen zich thuis voelen, elkaar ontmoeten en mee kunnen doen.”
Vernieuwend
Maarten van der Zwan, directeur Wonen bij Hof Wonen: “Met de ingebruikname van de Co-KIOSK nemen we met de woningcorporaties, op een vernieuwende manier, het initiatief om dichtbij onze bewoners te komen. Interactie op deze laagdrempelige wijze is een belangrijk ingrediënt voor het daadwerkelijk mét bewoners samen werken aan veerkrachtige en groene buurten.”
Samenwerking in Den Haag Zuidwest
De Co-KIOSK is een initiatief van woningcorporaties Haag Wonen, Staedion en Hof Wonen, het Nationaal Programma Zuidwest en de gemeente Den Haag. Gewoon Sociaal ondersteunt de inzet van de kiosk. De afgelopen weken is op verschillende locaties proefgedraaid. De komende maanden trekt de Co-KIOSK verder door Den Haag Zuidwest. Samen met bewoners en wijkpartners wordt onderzocht op welke plekken en bij welke activiteiten de kiosk het beste werkt.
Zelf iets doen met de Co-KIOSK?
Kijk voor de agenda en het aanmelden van een idee op doemee.npzw.nl/co-kiosk.













mijnHaagWonen
Zoeken